MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Seminarium dla izraelskich edukatorów

17-08-2017
W dniach 16-27 lipca 2017 Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau zorganizowało kolejną edycję seminarium „Auschwitz w zbiorowej świadomości w Polsce i na świecie. Rola i znaczenie pamięci Auschwitz-Birkenau dla Żydów i Polaków” skierowanego do izraelskich edukatorów. Wzięło w nim udział 18 osób – przewodników i pracowników instytucji, które zajmują się tematyką Zagłady.

„Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w perspektywie 70 lat” – konferencja dla nauczycieli

10-08-2017
„Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w perspektywie 70 lat” – konferencja dla nauczycieli

Lekcja internetowa o założeniu i początkach Muzeum Auschwitz-Birkenau

01-07-2017
„Muzeum Auschwitz w pierwszych latach działalności” to nowa lekcja internetowa przygotowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście z okazji 70. rocznicy utworzenia Muzeum na terenach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Jej autorem jest historyk Centrum Badań Muzeum dr Jacek Lachendro.

Nabór na seminarium „75 lat po Aktion Reinhardt” – współczesna pamięć o zagładzie Żydów polskich

27-06-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium dla polskich edukatorów i nauczycieli – 75 lat po „Aktion Reinhardt”

Nabór na seminarium w Instytucie Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie

21-06-2017
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór na seminarium „Judaizm – Dzieje i Kultura Żydów Polskich – Holokaust”.
więcej

Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście

Uczniowie i studenci

Nauczyciele i edukatorzy

Inne grupy

Uczniowie i studenci Nauczyciele i edukatorzy Inne grupy
Nie można zrozumieć współczesnego świata bez dogłębnego poznania historii niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Uczniowie oraz młodzież akademicka mogą skorzystać z przygotowanych przez MCEAH programów edukacyjnych.


 Gimnazja | Szkoły ponadgimnazjalne | Studia
Praca edukacyjna kształtuje indywidualną i zbiorową pamięć o Auschwitz. MCEAH organizuje studia podyplomowe, seminaria, konferencje, a także przygotowuje publikacje wspierające edukatorów w odpowiednim przygotowaniu młodzieży do wizyty w Miejscu Pamięci. 

Więcej
Edukacja w autentycznej przestrzeni poobozowej daje możliwość refleksji i dyskusji na wiele uniwersalnych tematów, ważnych w procesie edukacji obywatelskiej. Dlatego działalność MCEAH skierowana jest także do różnych grup zawodowych i społecznych.


Więcej

 

Aktualności