MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników

15-05-2018
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłasza nabór kandydatów na przewodników

Włoskojęzyczna wersja albumu „Auschwitz po wyzwoleniu” na Salonie Książki w Turynie

14-05-2018
Włoskojęzyczna wersja albumu „Auschwitz po wyzwoleniu” („Auschwitz dopo la liberazione”) została zaprezentowana na Salonie Książki w Turynie, drugich co do wielkości targach książki w Europue. Wydawnictwo Muzeum Auschwitz obecne było tam już po raz czwarty.

Posiedzenie Rady Muzeum

10-05-2018
Wyzwania związane z dużą frekwencją, projekty edukacyjne realizowane w Miejscu Pamięci, ale także te odbywające się na zewnątrz, plany inwestycyjne i konserwatorskie – to niektóre tematy poruszany na posiedzeniu Rady Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, które odbyło się 9 maja 2018 r.

Międzynarodowy konsensus budowany wokół wymowy i historii Auschwitz. 34. posiedzenie Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej

08-05-2018
Podsumowanie kadencji 2012-2018 Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej oraz sprawozdanie z prac Muzeum Auschwitz w ostatnim okresie , to niektóre z tematów 34 posiedzenia Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, które odbyło się w Oświęcimiu 7 i 8 maja 2018 r. pod przewodnictwem prof. Barbary Engelking. W posiedzeniu wziął udział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, który odczytał list wicepremiera prof. Piotra Glińskiego skierowany do członków MRO.

„Rodzinna pamięć” - dyskusja w 75. rocznicę ucieczki Witolda Pileckiego z Auschwitz

30-04-2018
„Rodzinna Pamięć” była tematem dyskusji panelowej, która odbyła się w Miejscu Pamięci Auschwitz w związku z 75. rocznicą ucieczki Witolda Pileckiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz. Była ona poświęcona znaczeniu Pamięci o ofiarach obozu w polskich rodzinach.

Fake newsy pojawiają się także w obszarze Pamięci

25-04-2018
Po obchodach 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz w przestrzeni publicznej pojawiło się wiele fake newsów, nieprawdziwych lub zmanipulowanych informacji, a także wiele kłamstw. Ponieważ jednak są one rozpowszechnianie (głównie w internecie) nie tylko przez anonimowe konta, ale także przez dziennikarzy i osoby publiczne, poniżej przedstawiamy obszerne wyjaśnienia. Dezinformacja i podsycanie emocji nie ma nic wspólnego z godnym upamiętnieniem jakie jest naszym zobowiązaniem wobec wszystkich ofiar Auschwitz.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    257