MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Amerykańscy edukatorzy w Miejscu Pamięci

16-05-2014
13 i 14 maja Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau gościło prawie 100 edukatorów amerykańskiej organizacji The Facing History and Ourselves.

„Pamiętajcie!” — wystawa czasowa w 70. rocznicę zagłady Żydów z Węgier w Auschwitz

16-05-2014
Ekspozycję poświęconą pamięci Żydów deportowanych 70 lat temu — latem 1944 r. — z Węgier do niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz można oglądać w sali wystaw czasowych w bloku 12 na terenie byłego obozu Auschwitz I.

Trzecie posiedzenie Rady Muzeum

14-05-2014
Przygotowania do 70. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz były jednym z najważniejszych tematów spotkania Rady Państwowego Muzeum Auschwitz—Birkenau. Powoływana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rada sprawuje nadzór nad działalnością statutową Muzeum, opiniując także plany jego działania.

70. rocznica deportacji Żydów z Węgier do KL Auschwitz — sesja edukacyjna

08-05-2014
Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie zapraszają na sesję edukacyjną dla nauczycieli, która poświęcona będzie deportacjom Żydów z Węgier do KL Auschwitz. Sesja odbędzie się 24 maja.

Kwietniowy numer miesięcznika „Oś”. Współpraca ze Służbą Więzienną z Mazowsza.

30-04-2014
Kwietniowy numer miesięcznika otwieramy okładką ukazującą dyrektorów Służby Więziennej z Mazowsza, którzy przyjechali do Miejsca Pamięci Auschwitz na specjalne seminarium. Był to początek współpracy Muzeum z kolejnym, po śląskim i małopolskim, okręgiem SW. W unikatowym projekcie edukacyjnym adresowanym do wychowawców i pracowników nadzoru, jak i do osób osadzonych wzięło już udział ponad 17 tysięcy osób. Więcej informacji, a także refleksje uczestników poprzednich edycji projektu, znajdą Państwo na dalszych stronach.

„Muzeum na wyciągnięcie ręki. E-learning w edukacji muzealnej” — konferencja

30-04-2014
„Muzeum na wyciagnięcie ręki. E-learning w edukacji muzealnej” to tytuł konferencji, która odbędzie się 17 czerwca 2014 r. w Oświęcimiu. Zapraszają na nią Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Forum Edukatorów Muzealnych.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    197