MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził Miejsce Pamięci Auschwitz

17-05-2013
Prezydent RP Bronisław Komorowski odwiedził 17 maja Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz. Przy budynku byłego obozowego krematorium i komory gazowej nr I złożył wieniec i oddał hołd ofiarom niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady.

Drugie posiedzenie Rady Muzeum

10-05-2013
W Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau obradowała Rada Muzeum kadencji 2012-2016. Powoływana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Kulturowego Rada sprawuje nadzór nad działalnością statutową Muzeum, opiniując także plany jego działania. Ważnym tematem spotkania były coraz bardziej realne zagrożenia związane z zamrożeniem płac.

Szwajcaria istotnie zwiększa wsparcie finansowe dla Fundacji Auschwitz-Birkenau

05-05-2013
Rząd Konfederacji Szwajcarskiej ogłosił zwiększenie swojego wsparcia dla Fundacji Auschwitz-Birkenau do jednego miliona euro. O tej decyzji poinformował 3 maja Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii w Polsce. Przypomnijmy, że Szwajcaria była jednym z pierwszych krajów, które odpowiedziały na apel premiera RP Donalda Tuska, deklarując w 2010 r. wpłatę na Fundusz Wieczysty Fundacji w wysokości 100 tys. CHF.

„Przygotowanie do wizyty w Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz” — publikacja dla edukatorów

04-05-2013
„Przygotowanie do wizyty w Muzeum i Miejscu Pamięci Auschwitz” to wydawnictwo przeznaczone dla nauczycieli i wychowawców planujących wizytę w Miejscu Pamięci. Znaleźć tam można nie tylko wszelkie niezbędne informacje praktyczne dotyczące organizacji wizyty, ale przede wszystkim teksty i materiały historyczne, konspekty lekcji oraz informacje dotyczące współczesnego znaczenia i funkcjonowania Miejsca Pamięci Auschwitz.

Augustianie zwiedzili Auschwitz

02-05-2013
Kilkudziesięciu duchownych, wyższych przełożonych zakonu św. Augustyna z całej Europy, zwiedziło Miejsce Pamięci Auschwitz. Wizyta w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym i zagłady odbyła się w ramach dnia skupienia zorganizowanego podczas krakowskiej konferencji prowincjałów augustiańskich Europy.

Sesja edukacyjna. „Drogi mojego życia” — spotkanie z Heleną Dunicz Niwińską.

30-04-2013
Helena Dunicz Niwińska, była więźniarka obozu Auschwitz, będzie gościem specjalnym sesji edukacyjnej Centrum Edukacji poświęconej orkiestrom obozowym, która odbędzie się 24 maja.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    182