MIEJSCE PAMIĘCI I MUZEUM

AUSCHWITZ-BIRKENAU

BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI
OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY

Aktualności

Styczniowy numer Miesięcznika „Oś”

21-01-2014
Pierwszy w 2014 r. numer miesięcznika otwieramy podsumowaniem frekwencji w Miejscu Pamięci Auschwitz. Choć liczba odwiedzających w roku ubiegłym nie była rekordowa, to z pewnością warte uwagi jest to, że coraz więcej osób przyjeżdżających zobaczyć autentyczny teren byłego obozu decyduje się na zwiedzanie z edukatorem, co z pewnością sprzyja lepszemu poznaniu historii tego miejsca.

Otwarta lekcja internetowa Muzeum Auschwitz w nowych językach

20-01-2014
„Auschwitz — obóz koncentracyjny i zagłady”, lekcja internetowa przybliżająca najważniejsze tematy z historii niemieckiego nazistowskiego obozu, dostępna jest w czterech kolejnych językach: po arabsku, hiszpańsku, persku i portugalsku. Muzeum Auschwitz jest pionierem e-learningu w placówkach tego typu w Europie. Lekcja wcześniej została udostępniona w językach polskim i angielskim.

„Historia, Pamięć, Edukacja”. Akademia Letnia w języku angielskim i niemieckim.

18-01-2014
Zapraszamy do udziału w „Międzynarodowej Akademii Letniej” – seminarium organizowanym w językach angielskim i niemieckim, adresowanym do wszystkich osób zainteresowanych tematyką Auschwitz i nauczania o Holokauście. W szczególności zapraszamy nauczycieli, edukatorów, muzealników i pracowników instytucji zajmujących się historią II wojny światowej.

Miejsce Pamięci w 2013 roku zwiedziło 1,33 mln osób

02-01-2014
1,33 mln osób z całego świata odwiedziło Miejsce Pamięci w 2013 roku. Utrzymuje się bardzo wysoka frekwencja z ubiegłych lat. Większość zwiedzających to ludzie młodzi, przyjeżdżający na ogół w ramach różnych programów edukacyjnych.

Auschwitz od A do Z. Nowa publikacja Muzeum.

31-12-2013
Nowe wydawnictwo pt. Auschwitz od A do Z. Ilustrowana historia obozu to zredagowane w sposób encyklopedyczny i bogato ilustrowane kompendium wiedzy na temat historii niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.

Historyczny barak powrócił z wypożyczenia

31-12-2013
Połowa oryginalnego drewnianego baraku więźniarskiego z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau powróciła do Polski po trwającym ponad dwie dekady wypożyczeniu do Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie. Przewożony drogą morską historyczny obiekt trafił już do portu w Gdyni.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    193